GÜNDEMDEKİ MECLİS

0
223

Ülke gündemini takip etmek gayet zor ve üzücü o kadar çok olaylar oluyor ki yetişebilmek nerde ise imkansız
Bu hafta içinde gözlemlediğim her şey ilginç ama bana göre en ilginç olanı , Cumhurbaşkanı sanki ülkenin tamamının değil de kendine oy veren kesimin Cumhuru gibi yılın ilk toplantısını yaptı ve konuştu malum her zaman ki gibi en çok Cehape dedi asıl ilginç olan olay bu değildi tabi ki
Cumhurbaşkanı Türkiye Cumhuriyeti Meclisi’nde koruma ordusu ile korundu.
Hatta uzun namlulu silahlar bile vardı.
Böyle bisey çoğu kişi için çok basit önemsiz normal gelebilir ama aslında ne kadar içler acısı bir halde olduğumuzun en önemli göstergesidir.
Yani bu demektir ki
Mecliste Cumhurbaşkanı olmadığı zaman kimse korunmuyor .
Haydi bir şey olursa?
Bunun hesabını kim verecek ?
Ve yine gözlemlerim ile gördüm ki Cumhurbaşkanı geçecek diye koridorun kapatılacak olması Akp ile Hdp milletvekilleri arasında tartışma yaratmış.
Burada bütün herkesi temsil etmesi gereken çıkacak olaylar konusunda makamı gereği iki tarafı da yatıştırması ve sükuneti sağlaması gereken kişi Sayın Cumhurbaşkanı olmalıydı. Ama o mecliste ki olayda olduğu koridorda çıkan kavgayı sadece izlemek ile yetindi
Her hangi bir vatandaş bile yolda hiç tanımadığı kişilerin yaptığı kavgayı görünce gidip ayıptır ayrılın yakışmıyor diye önlüyorken Ülkenin temsil eden birinin olayı seyretmesi ve Mecliste böyle bir olayın yaşanmış olması bence her şeyin bittiğinin göstergedir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here