Gözlüksüz Gündem

0
141

Yazımı yazmaya başlamadan önce hepinize saygılarımı sunuyorum.
Malûm önümüzde bir seçim var ve iktidar bu seçim için de her seçim olduğu gibi beka sorununu çözmek için ve sadece cehape diyerek başlıyor ve öyle bitiriyor. Asıl olan şu ki seçimden önce oy verirken halkın gündeminin ekonomi, asgarî ücret,geçim derdi ve orta doğu çöplüğünde batışımız olması lazımken bizde gündem meclis başkanın istifası, Deniz Çakır’ın söylediği söz, adaylar felan filan. Hükümet ise bu konuda aşırı hatta korkutucu diye nitelendirecek kadar usta. Bütün bu dertler sorunlar sıkıntılar arasında ustaca bu tip şeyler ile gündemi değiştirip bunlardan bahsetmeyi sağlıyor.
Balık hafızalı bir millet olduğumuzdan da hemen oltaya düşüp bunun peşine düşüyoruz ve yine muhalefet de aynı şekilde davranıyor.
Muhalefetin görevi büyük ve halka açlığı yoksulluğu anlatması gerekir ve söylemleri bu olmalıdır.
Meclis Başkanın istifa etmeden aday olması yada olmaması aslında kimsenin umurunda değil olmadı.
Mhp’nin vermiş olduğu akıl sağlığı önergesi aslında çok mantıklı fakat kimse sorgulamadan psikolojimiz bozuk katılıyoruz diyerek kestirip atıyor.
Psikiyatrist değilim ama kimse kendini ve olan hiç bir şeyi Önüne alıp sorgulamıyor bizim bu hale gelmemiz neden oldu kim getirdi demiyor. Zaten bunu sorguladığı anda aydınlığı ve rahatlığı görecek ama maalesef ki yapan parmakla gösterilecek kadar.
Evet önümüzde bir seçim var ve biz devlet millet bekası değil mahallemizde ilçemizde ilimizde bizi yönetecek kişi seçeceğiz.
Ve bu adayları seçerken hangi partiden olduğuna değil de nasıl bir kişilik sahibi olan kişileri seçmek ve oy vermemiz gerekecek bunu diyorum ama sokakta konuştuğum kişilerin hiç biri böyle düşünmüyor varsa yoksa Reis Abd’yi dize getirdi, yol yaptı, camii yaptı köprü yaptı ? Tamam bunları yaptı da babasının hayrına mı yaptı deyince yada yapılan yolsuzlukları hırsızlıkları söyleyince direkt fetöcü bölücü yaftası yapıştırıp uzaklaşıyorlar. Demem de şu ki biz seçimi savaş olarak değilde kendimizi en iyi yönetecek kişi seçmediğimiz sürece bırakın eskiyi gelecek olan ve tekrar geçecek olan bütün günleri samanlıkta iğne arar gibi arayacağız.

Deli İmam

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here