Derdimiz Ne?

0
2031
Hezarfenduro

Muhalif Tim takipçileri ve okurlarımız;

Ülkemizdeki İktidar yandaşları her ne kadar “dünya bizi kıskanıyor” söylemlerini kendilerine atasözü olarak kabul etmiş olsalar da, ne yazık ki bu vatan esen her rüzgarda savrulur duruma gelmiştir.

Muhalif Tim; bu coğrafyada esen rüzgarlara, fırtınalara ve depremlere karşı vatanın dimdik ayakta kalması için bir araya gelerek sırt sırta veren “vatanseverlerin” oluşturduğu bir topluluktur.

Bizim derdimiz çöplüklerden kâğıt toplayan amcanın, semt pazarları kapanırken karanlıkta utana sıkıla yerlerden ezik domatesleri toplayan teyzenin evine götürmeye çalıştığı bir somun ekmeğin yanına sıcak bir tabak yemek koyabilmektir.

Bizim derdimiz emperyalizmin köpekliğini yapan içimizdeki hainlerin şehit ettiği gencecik askerimizin, polisimizin yolunu bekleyen anne- babalarının, eşlerinin-çocuklarının ve tüm halkımızın asla bu acıları yaşamamasını sağlamaya çalışmaktır.

Bizim derdimiz içimizdeki bu emperyalizm beslemesi hainleri sonsuza kadar kendi çöplüklerinde boğmaktır.

Bizim derdimiz yırtık ayakkabısıyla, çamurlu yollarda ve yağmur altında okuluna gitmeye çalışan çocuklarımıza bir çift bot, bir gülen yüz vermektir.

Bizim derdimiz çocuklarımızı istismar edenlere aldığı her nefesi zehir etmektir.

Bizim derdimiz ormandır, ağaçtır, demiryolları, fabrikalardır, sanattır, eğitimdir ve en önemlisi ailedir.

Ve bizim onurumuz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ve Kahraman silah arkadaşlarıdır.

Velhasıl kelam bizim derdimiz “VATAN”dır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here